środa, 30 października 2024

Interpretacja Osobliwości

Interpretacja Osobliwości - Osobliwości Inicjalnej, która może pełnić rolę Praprzyczyny powstania naszego Wszechświata. Nie wiele można powiedzieć na ten temat, ale o Interpretacja Osobliwości można powiedzieć już dużo więcej. Według Teorii Wielkiego Wybuchu, wszystko mogło zacząć się właśnie od "Osobliwości Inicjalnej". Trudno powiedzieć co to takiego dokładnie jest, wydaje się, że może to być stan, w którym występuje niewyobrażana kumulacja, nagromadzenie energii i materii. Tylko w jakiej formie czy też postaci. Przed Osobliwością Inicjalną, czas nie istniał. Jak zatem mogła zaistnieć taka Osobliwość?

wtorek, 29 października 2024

CreatedbyAI

We are changing the face of our blog and introducing a new #tag - CreatedbyAI. All our posts tagged with this #tag (CreatedbyAI) mean that such a post was produced by artificial intelligence. We will describe more about this project in future posts.

poniedziałek, 28 października 2024

Horyzont Czasoprzestrzeni

Horyzont Czasoprzestrzeni naszego Teraz jest interpretacją naszej Czasoprzestrzeni, która dokładnie odwzorowuje nasze prawa fizyki dla Ogólnej Teorii Względności. Można go interpretować jako część naszego Wszechświatu ograniczonego z jednej strony wpływem „Osobliwości Inicjalnej”. Jeśli „Osobliwość Inicjalna” była na samym początku, jako Praprzyczyna, to nie mogła znać pojęcia czasu.

Wszechświat Równoległy

Wszechświat Równoległy istnieje? To pytanie, które dość często pojawia się w naszych rozmyślaniach. Być może takie zjawiska jako Déjà vu mogą nam sprawiać pewne zakłopotanie i wówczas przychodzi myśl, czy to już kiedyś się wydarzyło, czy mam kontakt z Rzeczywistością Równoległą? Czy otaczający nas Wszechświat to tylko pewna iluzja? A zatem czy Wszechświat Równoległy istnieje? Zobacz opis z poprzedniego wpisu, który bieżący wpis stanowi pewne rozwinięcie (link).

sobota, 26 października 2024

Niepewność Wielkiego Wybuchu

Niepewność Wielkiego Wybuchu. To co ostatnio zostało odkryte przez Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba może wprowadzić dość dużo niepewności w świecie nauki. Według Teorii Wielkiego Wybuchu, „Osobliwość Inicjalna”” zaistniała jako praprzyczyna. Oznacza to, że jeśli obserwowany obiekt wyemitował energię w postaci promieniowania (światło), to obserwator na Ziemi zaobserwował tą energię po 13 miliardach latach. Wówczas ten obiekt był na przykład „młodą” gwiazdą. Informacja to mogła się rozchodzić w różnych kierunkach, jednak tylko w obszarze Horyzontu Czasoprzestrzennego ówczesnego Teraz. Zobacz więcej w linku.

piątek, 25 października 2024

Obserwacja kierunkowa

Obserwacja kierunkowa. Proces obserwacji bardzo odległych obiektów w czasie i dystansie dokonuje się według Prawa, które wymusza kierunek obserwacji dla tego typu obiektów. Obserwacja takich obiektów dokonuje się w kierunku ekspansji Wszechświata tylko z przeciwnym zwrotem. Oznacza to, że obserwator zawsze skierowany jest w stronę „Początku” powstania Wszechświat – niezależnie od tego jaki obiekt ogląda w kosmosie to obserwacja pochodzi z kierunku „Osobliwości Inicjalnej”.

czwartek, 24 października 2024

Teleskop Webba a Wielki Wybuch

Teleskop Webba a Wielki Wybuch - kto wie, być może rozpoczęło się najbardziej emocjonujące starcie i rozprawa z teorią Wielkiego Wybuchu - wszystko za sprawą Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba. Z Z końcem roku 2022 KTJW dostarczał dane ze swoich obserwacji, naukowcy analizujący dane potwierdzili odkrycie przez KTJW galaktyki JADES-GS-z13-0, która istniała najpóźniej 320 mln lat po Wielkim Wybuchu. Galaktyki tak wczesne plus inne obserwacje KTJW, wywołały rewolucyjne nastroje w świecie nauki.

środa, 23 października 2024

Obawy przed AI

Obawy przed AI, czyli Sztuczną Inteligencją, która wdziera się już praktycznie we wszystkie obszary naszego życia. Coraz więcej rozwiązań opartych na technologii AI "ułatwia" na życie. Czy dzisiaj możemy czuć się zagrożenie? Czy tego typu rozwiązania zastąpią ludzi i pozbawią ich pracy? Obawy są uzasadnione, ale - człowiek czuł zawsze dyskomfort przed "nieznanym". W tym przypadku, nikt nie jest w stanie przewidzieć skutków wspierania nas przez rozwiązania oparte na Sztucznej Inteligencji - co ciekawe, nawet sami twórcy tych rozwiązań.

poniedziałek, 21 października 2024

Teoria Wielkiego Wybuchu

Teoria Wielkiego Wybuchu jest jedną z teorii powstania naszego Wszechświata. Obecnie jej popularność rośnie, za sprawą prawa Hubble’a-Lemaître’a, które określają i potwierdzają ideę oddalania się Galaktyk od siebie. To kluczowa, które pozwala na to, że Teoria Wielkiego Wybuchu staje się bardziej atrakcyjna od pozostały Teorii.

niedziela, 20 października 2024

Krótki esej o czasie cz.17

Krótki esej o czasie cz.17  to kolejna część większej całości (zobacz początek: Krótki esej o czasie cz.1), który stara się podsumować informacje, które zostały opublikowane na stronie Teorii Przestrzeni Kwantowej i na BlogToE. Teraz przypomnimy Koncepcję Przestrzeni Kwantowej, która zostanie zaprezentowana w dość skrótowej formie.

sobota, 19 października 2024

Krótki esej o czasie cz.16

Krótki esej o czasie cz.16  to kolejna część większej całości (zobacz początek: Krótki esej o czasie cz.1), który stara się podsumować informacje, które zostały opublikowane na stronie Teorii Przestrzeni Kwantowej i na BlogToE. Teraz przypomnimy Koncepcję Przestrzeni Kwantowej, która zostanie zaprezentowana w dość skrótowej formie.

piątek, 18 października 2024

Krótki esej o czasie cz.15

Krótki esej o czasie cz.15  to kolejna część większej całości (zobacz początek: Krótki esej o czasie cz.1), który stara się podsumować informacje, które zostały opublikowane na stronie Teorii Przestrzeni Kwantowej i na BlogToE. Teraz przypomnimy Koncepcję Przestrzeni Kwantowej, która zostanie zaprezentowana w dość skrótowej formie.

czwartek, 17 października 2024

Krótki esej o czasie cz.14

Krótki esej o czasie cz.14  to kolejna część większej całości (zobacz początek: Krótki esej o czasie cz.1), który stara się podsumować informacje, które zostały opublikowane na stronie Teorii Przestrzeni Kwantowej i na BlogToE. Teraz przypomnimy Koncepcję Przestrzeni Kwantowej, która zostanie zaprezentowana w dość skrótowej formie.

środa, 16 października 2024

Krótki esej o czasie cz.13

Krótki esej o czasie cz.13  to kolejna część większej całości (zobacz początek: Krótki esej o czasie cz.1), który stara się podsumować informacje, które zostały opublikowane na stronie Teorii Przestrzeni Kwantowej i na BlogToE. Teraz przypomnimy Koncepcję Przestrzeni Kwantowej, która zostanie zaprezentowana w dość skrótowej formie.

wtorek, 15 października 2024

Krótki esej o czasie cz.12

Krótki esej o czasie cz.12  to kolejna część większej całości (zobacz początek: Krótki esej o czasie cz.1), który stara się podsumować informacje, które zostały opublikowane na stronie Teorii Przestrzeni Kwantowej i na BlogToE. Teraz przypomnimy Koncepcję Przestrzeni Kwantowej, która zostanie zaprezentowana w dość skrótowej formie.

poniedziałek, 14 października 2024

Krótki esej o czasie cz.11

Krótki esej o czasie cz.11  to kolejna część większej całości (zobacz początek: Krótki esej o czasie cz.1), który stara się podsumować informacje, które zostały opublikowane na stronie Teorii Przestrzeni Kwantowej i na BlogToE. Teraz przypomnimy Koncepcję Przestrzeni Kwantowej, która zostanie zaprezentowana w dość skrótowej formie.

Krótki esej o czasie cz.10

Krótki esej o czasie cz.10 to kolejna część większej całości (zobacz początek: Krótki esej o czasie cz.1), który stara się podsumować informacje, które zostały opublikowane na stronie Teorii Przestrzeni Kwantowej i na BlogToE. Teraz przypomnimy Koncepcję Przestrzeni Kwantowej, która zostanie zaprezentowana w dość skrótowej formie.

sobota, 12 października 2024

Krótki esej o czasie cz.9

Krótki esej o czasie cz.9 to kolejna część większej całości (zobacz początek: Krótki esej o czasie cz.1), który stara się podsumować informacje, które zostały opublikowane na stronie Teorii Przestrzeni Kwantowej i na BlogToE. Teraz przypomnimy Koncepcję Przestrzeni Kwantowej, która zostanie zaprezentowana w dość skrótowej formie.

czwartek, 10 października 2024

Krótki esej o czasie cz.8

Krótki esej o czasie cz.8  to kolejna część większej całości (zobacz początek: Krótki esej o czasie cz.1), który stara się podsumować informacje, które zostały opublikowane na stronie Teorii Przestrzeni Kwantowej i na BlogToE. Teraz przypomnimy Koncepcję Przestrzeni Kwantowej, która zostanie zaprezentowana w dość skrótowej formie.

wtorek, 8 października 2024

Krótki esej o czasie cz.7

Krótki esej o czasie cz.7  to kolejna część większej całości (zobacz początek: Krótki esej o czasie cz.1), który stara się podsumować informacje, które zostały opublikowane na stronie Teorii Przestrzeni Kwantowej i na BlogToE. Teraz przypomnimy Koncepcję Przestrzeni Kwantowej, która zostanie zaprezentowana w dość skrótowej formie.

poniedziałek, 7 października 2024

Krótki esej o czasie cz.6

Krótki esej o czasie cz.6 to kolejna część większej całości (zobacz początek: Krótki esej o czasie cz.1), który stara się podsumować informacje, które zostały opublikowane na stronie Teorii Przestrzeni Kwantowej i na BlogToE. Teraz przypomnimy Koncepcję Przestrzeni Kwantowej, która zostanie zaprezentowana w dość skrótowej formie.

niedziela, 6 października 2024

Krótki esej o czasie cz.5

Krótki esej o czasie cz.5 to kolejna część większej całości (zobacz początek: Krótki esej o czasie cz.1), który stara się podsumować informacje, które zostały opublikowane na stronie Teorii Przestrzeni Kwantowej i na BlogToE. Teraz przypomnimy Koncepcję Przestrzeni Kwantowej, która zostanie zaprezentowana w dość skrótowej formie.

Dlaczego w patrzeniu na „czas” ważne jest tylko nasze Tu i Nasze Teraz? Otóż, człowiek nie dysponuje czasem, żaden człowiek nie jest w stanie „kupić” sobie jednej chwili więcej – nie da się zindywidualizować czasu. Wszystko co mamy to nasze Tu i nasze Teraz. Nasze Tu i Teraz określa naszą egzystencję, oznacza to, że nie ma pojęcia czasu. Nikt z nas nie wie, ile czasu jeszcze będzie żyć, nie znamy naszych nienarodzonych dzieci, wnuków – to znaczy, że nie wiemy nawet kiedy osiągną stan stabilnej materii w czasie. Zobacz również co to jest czas.

Z drugiej strony, pośród nas znajdują się osoby, które już odeszły, mamy w pamięci spotkania z osobami, z którymi już nigdy się nie spotkamy. Niektórzy żyją „wiecznie” dzięki swoim poglądom – Arystoteles, Kopernik, Newton, Einstein, są pośród nas, mało tego, ich poglądy mają wpływ na otaczającą nas Rzeczywistość. Dlatego nasze pojęcie czasu jest tylko naszym Tu i Teraz. Jeśli „czas” jest tylko chwilą bieżącą, to w naszym Wszechświecie definicja „czasu” powinna zostać zweryfikowana. Idąc dalej, być może w mikro-świecie cząstek elementarnych może być podobnie.

Według Teorii Przestrzeni Kwantowej czas nie istnieje w naszym rozumieniu. Struktura Przestrzeni Kwantowej zawiera wszystkie możliwe odwzorowania obrazów materii dla każdej chwili bieżącej. Owe odwzorowania to tylko stany energetyczne wyrażone za pomocą Energii nieznanego typu. Gdyby tak mogło być, to wówczas niestabilna materia z naszych chwil w przeszłości mogłaby zostać zinterpretowana jako Ciemna Materia. Jej oddziaływanie jest bardzo słabe – analogicznie jak obrazy z przeszłości w naszej pamięci.

Esej na temat "Czasu" - struktura Przestrzeni Kwantowe jest poza czasem
Rys 2. Czas składa się z stabilnych obrazów materii. Każdy taki Obraz jest przypisany do konkretnej chwili. Analogicznie można to porównać do zbioru kartek książki – każda kartka książki odpowiada jednej chwili naszego czasu. Oznacza to, że struktura Przestrzeni Kwantowej zawiera cały dostępny czas naszego Wszechświata od początku aż po kres istnienia – po śmierć cieplną naszego Wszechświata.

Struktura Przestrzeni Kwantowej zawiera stany energetyczne. Każdy stan energetyczny może być odwzorowaniem fragmentu obrazu materii naszego Wszechświata. Obraz ten posiada stabilizację w czasie tylko dla konkretnego punktu w czasie i przestrzeni. Oznacza to, że taki obraz materii jest stabilny tylko dla danej chwili i danej lokalizacji – w taki sposób zostaje zinterpretowana nasza czasoprzestrzeń. To właśnie nasze pojęcie „czasu” – nasze Tu i Teraz.

 

piątek, 4 października 2024

Krótki esej o czasie cz.4

Krótki esej o czasie cz.4 to kolejna część większej całości (zobacz początek: Krótki esej o czasie cz.1), który stara się podsumować informacje, które zostały opublikowane na stronie Teorii Przestrzeni Kwantowej i na BlogToE. Teraz przypomnimy Koncepcję Przestrzeni Kwantowej, która zostanie zaprezentowana w dość skrótowej formie.

środa, 2 października 2024

Krótki esej o czasie cz.3

Krótki esej o czasie cz.3 to kolejna część większej całości (zobacz początek: Krótki esej o czasie cz.1), który stara się podsumować informacje, które zostały opublikowane na stronie Teorii Przestrzeni Kwantowej i na BlogToE. Teraz przypomnimy Koncepcję Przestrzeni Kwantowej, która zostanie zaprezentowana w dość skrótowej formie.

wtorek, 1 października 2024

Krótki esej o czasie cz.2

Krótki esej o czasie cz.2 to kolejna część większej całości (zobacz: Krótki esej o czasie cz.1), który stara się podsumować informacje, które zostały opublikowane na stronie Teorii Przestrzeni Kwantowej i na BlogToE. Teraz przypomnimy Koncepcję Przestrzeni Kwantowej, która zostanie zaprezentowana w dość skrótowej formie.

Time counter

Time counter. How does time actually pass? What interpretation can a time counter have? We already know that our time is directional - it p...