Krótki esej o czasie cz.15 to kolejna część większej całości (zobacz początek: Krótki esej o czasie cz.1), który stara się podsumować informacje, które zostały opublikowane na stronie Teorii Przestrzeni Kwantowej i na BlogToE. Teraz przypomnimy Koncepcję Przestrzeni Kwantowej, która zostanie zaprezentowana w dość skrótowej formie.
Dlaczego Czarne Dziury mają tak ogromne oddziaływanie grawitacyjne? Zawierają cały dostępny Czas Wszechświata, a to oznacza, że mogą dysponować, lepiej powiedzieć skupiają wszystkie stabilne obrazy materii dla każdego momentu, załóżmy na razie, że chodzi o wszystkie stabilne obrazy materii dla wszystkich momentów z 13,7 miliarda lat. Koncepcję Przestrzeni Kwantowej zakłada, że stan energetyczny, jest jak pamięć komputera i może odwzorować dowolny układ sekwencji obrazów materii. To zawiłe określenie, jednak najlepiej zaprezentuje to ilustracja poniżej.
Rysunek ujawnia moc grawitacji, jaki dokonuje się wraz z podejściem do czasu. W pierwszej części tej ilustracji (rys.), pomimo tego, że Gwiazda dysponuje dość dużym oddziaływaniem grawitacyjnym, to jednak to oddziaływanie jest rozłożone w czasie. W każdej kolejnej chwili mamy tylko jeden Punkt Energetyczny, który współtworzy masę/materię Gwiazdy dla jednego momentu czasu – to właśnie jeden, niebieski Punkt Energetyczny w strukturze.
Oddziaływanie grawitacyjne dla masy/materii Gwiazdy z innych chwil może być interpretowane jako słabe oddziaływanie, a masa/materia z poza Tu i Teraz Gwiazdy, może stanowić Ciemną Materię – materię, która należy do innej chwili lub do innych chwil z „życia/czasu” Gwiazdy. Taka Ciemna Materia nie jest dostępna w naszym Tu i Teraz ponieważ nie ma stabilizacji masy/materii z innych chwil dla Tu i Teraz. Nie ma stabilnej masy/materii, nie ma oddziaływania grawitacyjnego tego obrazu masy/materii.
W drugiej części ilustracji (rys.), mamy do czynienia z fragmentem struktury Przestrzeni Kwantowej, który odpowiada „osobliwości”, być może również „Osobliwości Inicjalnej”. Ponieważ Czarna Dziura przypomina „Osobliwość Inicjalną”, ma na zasadzie symetrii cechy lustrzane. Nie ma tam pojęcia czasu, może to oznaczać jedno, że wewnątrz takiej „osobliwości” może być odwzorowanie stabilnej masy/materii/energii i to z wielu różnych momentów jednocześnie. Cały zgromadzony „czas” dla masy/materii/energii w stanie stabilizacji czasowej dla wszystkich momentów – to dopiero może być moc oddziaływania grawitacyjnego.
„Osobliwość” zawiera wszystkie obrazy materii dla wszystkim chwil i są one stabilne, ponieważ „Osobliwość” jest poza czasem. To największe nam znane oddziaływanie grawitacyjne – cały dostępny „czas” dla wszystkich obrazów materii. Dlatego druga część naszej ilustracji (rysunek) jest wypełniona Punktami Energetycznymi ze wszystkich upływów czasowych i są one wszystkie stabilne, oznacza to ogromne oddziaływanie grawitacyjne. To nie jest jeden Punkt Energetyczny – to coś więcej, to stan energetyczny odwzorowani „Osobliwego”, największa koncentracja masy/materii/energii w czasie. Każde Tu i Teraz jest zebrane w „osobliwość”.
Będzie kontynuacja w następnym wpisie…
Marek Ożarowski
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz