wtorek, 8 października 2024

Krótki esej o czasie cz.7

Krótki esej o czasie cz.7  to kolejna część większej całości (zobacz początek: Krótki esej o czasie cz.1), który stara się podsumować informacje, które zostały opublikowane na stronie Teorii Przestrzeni Kwantowej i na BlogToE. Teraz przypomnimy Koncepcję Przestrzeni Kwantowej, która zostanie zaprezentowana w dość skrótowej formie.

Masa cząstki elementarnej w mikro-świecie jest stabilnym fragmentem materii, który możemy doświadczyć tylko dla jednej chwili – to nasze Tu i nasze Teraz. W następnej chwili będzie następne Tu i Teraz i będziemy mogli doświadczyć kolejny stabilny obraz materii, który został dedykowany dla naszego Tu i Naszego Teraz, dla naszej przyszłej chwili. Oznacza to, że stabilizacja materii w danym punkcie czasu i przestrzeni jest aktualna dla obserwatora z naszego Tu i Teraz.

Krótki esej o czasie cz.7 / formowanie się masy
Rys. 3 Interpretacja masy i czasu. Oznaką utraty stabilności w czasie każdej cząstki elementarnej jest przekroczenie prędkości graniczną „C” (prędkość światła). Wówczas taka cząstka elementarna traci determinację swojej masy w punkcie. Masa cząstki elementarnej, która utraciła swoją stabilność w czasie z naszego punktu widzenia, naszego Tu i naszego Teraz jest rozmyta po całej trajektorii cząstki. Wówczas to taka cząstka może być w dowolnym miejscu z takim samym prawdopodobieństwem z punktu widzenia naszego Tu i Teraz. Oznacza to, że interpretacja czasu dla takiej cząstki w mikro-świecie jest zupełnie inna.

Ani obraz materii z przyszłej chwili, ani obraz materii z przeszłej chwili nie osiąga stabilizacji w czasie dla naszego Tu i naszego Teraz. Z każdą kolejną chwilą, doświadczamy innego stanu energetycznego Przestrzeni Kwantowej, który odwzorowuje naszą chwilą bieżącą – nasze Tu i nasze Teraz. Jakie jest zatem powiązanie pomiędzy „czasem” a „masą”? Czas również bardzo ściśle powiązany jest z grawitacją.

W strukturze Powstałej Przestrzeni Kwantowej nie ma pojęcia czasu oraz nie ma pojęcia „grawitacji”, chociaż można znaleźć jej pośredni wpływ. Grawitacja w strukturze Przestrzeni Kwantowej podobna jest do Ciemnej Materii z naszego Tu i Teraz. Podobnie jak w naszym świecie Ciemna Materia ujawnia swoje wpływy, ale nie możemy jej zaobserwować bezpośrednio. Co to dokładnie oznacza i jakie jest powiązanie pomiędzy: „czasem”, „interpretacją masy” oraz „grawitacją? Najpierw omówimy ustabilizowanie masy w czasie.

Aby można było doświadczyć w konkretnym punkcie Czasoprzestrzeni masy/materii, musi nastąpić ustabilizowanie w czasie dla naszego Tu i Teraz takiego obrazu masy/materii. Co oznacza stabilizacja w czasie? Stabilizacja czasu uzależniona jest od szybkości przekazywania energii pomiędzy Punktami Energetycznymi w strukturze Przestrzeni Kwantowej.

Jeśli szybkość przekazywania energii spadnie poniżej prędkości graniczną „C”, wówczas rozpoczyna się proces Stabilizacja czasu dla interpretowanego fragmentu otaczającej nas masy/materii. Proces stabilizacji konstytuuje swój obraz Wszechświata dla odpowiedniego Wymiaru Czasowego – dla naszego Tu i naszego Teraz. To dość istotne, a stabilizacja czasu dotyczy tylko masy/materii w danej chwili z naszego punktu widzenia. Co to oznacza?

Będzie kontynuacja w następnym wpisie…

Marek Ożarowski

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

ToE-Quantum Space-5

ToE-Quantum Space-5. What happens if scientists find the Theory of Everything? Is the combination of the General relativity  and the  Stand...