środa, 2 października 2024

Krótki esej o czasie cz.3

Krótki esej o czasie cz.3 to kolejna część większej całości (zobacz początek: Krótki esej o czasie cz.1), który stara się podsumować informacje, które zostały opublikowane na stronie Teorii Przestrzeni Kwantowej i na BlogToE. Teraz przypomnimy Koncepcję Przestrzeni Kwantowej, która zostanie zaprezentowana w dość skrótowej formie.

Jeśli Punkt Energetyczny chce przekazać część Energii do sąsiedniego Punktu Energetycznego a wystąpi deficyt energetyczny w jego zasobach energii, to wówczas zamienia Czas na Energię – następuje zmiana Upływu Czasu i Punkt wydaje się, że jest młodszy. Następuje aktualizacja informacji w stanie energetycznym danego Punktu. Oznacza to, że Punkt Energetyczny został przypisany do innego momentu w naszym czasie – to interpretacja z punktu widzenia naszego Tu i naszego Teraz.

Jeśli Punkt Energetyczny otrzyma część energii od sąsiedniego Punktu i dokona się nadmiar energetyczny, to wówczas taki Punkt Energetyczny zamieni nadmiar Energii nieznanego typu na Czas. Z naszego punktu widzenia oznacza to, że Punkt Energetyczny będzie starszy – upływ czasu zwiększy się. Bilans energetyczno-czasowy dokonuje się, ponieważ struktura Przestrzeni Kwantowej jest bezstratna energetycznie i nie ma tam czasu w naszym rozumieniu.

Szybkość przekazywania energii pomiędzy Punktami Energetycznymi może być niewyobrażalna, ponieważ struktura Przestrzeni Kwantowej nie ma Czasu – z naszego punktu widzenia, struktura Przestrzeni Kwantowej jest poza czasem. Więcej na temat bilansu energetyczno-czasowego możesz zobaczyć w linku. Dodatkowe informację na temat Prawa Zachowani Energii i Czasu możesz znaleźć również w linku.

Będzie kontynuacja w następnym wpisie…

Marek Ożarowski

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

ToE-Quantum Space-5

ToE-Quantum Space-5. What happens if scientists find the Theory of Everything? Is the combination of the General relativity  and the  Stand...