wtorek, 1 października 2024

Krótki esej o czasie cz.2

Krótki esej o czasie cz.2 to kolejna część większej całości (zobacz: Krótki esej o czasie cz.1), który stara się podsumować informacje, które zostały opublikowane na stronie Teorii Przestrzeni Kwantowej i na BlogToE. Teraz przypomnimy Koncepcję Przestrzeni Kwantowej, która zostanie zaprezentowana w dość skrótowej formie.

Struktura Przestrzeni Kwantowej jest strukturą bezstratną energetycznie. Oznacza to, że żaden Punkt Energetyczny nie może utracić swoich zasobów energetycznych. Ponieważ struktura Przestrzeni Kwantowej jest bezstratna energetycznie, to żaden Punkt Energetyczny nie może również dobrać dodatkowej Energii, ani utracić Energii. Struktura Przestrzeni Kwantowej jest poza czasem – nie ma tam czasu w naszym rozumieniu, oznacza to, że energia nie może zostać rozproszona w czasie w naszym rozumieniu.

Zasoby energetyczne mogą zostać tylko przekazane z Punktu Energetycznego do sąsiedniego Punktu Energetycznego. Takie przekazanie części zasobów energetycznych ma na celu korektę położenia danego Punktu Energetycznego. Oznacza to, że każdy Punkt Energetyczny dąży do idealnych proporcji energetycznych w strukturze Przestrzeni Kwantowej. Jeśli zatem Punkt Energetyczny przekaże część swoich zasobów energetycznych do sąsiedniego Punktu Energetycznego, to utraci część swoich zasobów energetycznych - Energii nieznanego typu.

Stan energetyczny Punktu Energetycznego struktury odpowiada Energii nieznanego typu. Energia ta może być interpretowana jako informacja – stan świadomości energetycznej. Informacja ta jest interpretowana jako „energetyczny czas życia” danego Punktu w strukturze Przestrzeni Kwantowej – analogicznie odpowiada „Upływowi Czasu”, w naszym rozumieniu czasu. Ponieważ każdy Punkt Energetyczny dąży do idealnej pozycji energetycznej w strukturze – do równowagi energetycznej, może przekazać część swojej Energii do sąsiedniego Punktu Energetycznego.

Każdy Punkt Energetyczny może również zyskać dodatkową porcję zasobów energetycznych od swojego sąsiedniego Punktu Energetycznego. Takie działania (przekazywanie energii) pomiędzy Punktami w strukturze Przestrzeni Kwantowej dokonują według bilansu energetyczno-czasowego. Oznacza to, że Punkt Energetyczny może zamienić Czas na Energię albo przeprowadzić zamianę Energię na Czas. Każdy układ dąży do równowagi energetyczno-czasowej, ponieważ struktura Przestrzeni Kwantowej jest bezstratna energetycznie i nie ma tam czasu, w naszym rozumieniu.

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Krótki esej o czasie cz.13

Krótki esej o czasie cz.13  to kolejna część większej całości (zobacz początek:  Krótki esej o czasie cz.1 ), który stara się podsumować in...