niedziela, 29 września 2024

ToE - krótki esej o czasie

ToE - krótki esej o czasie, według interpretacji Teorii Przestrzeni Kwantowej. Przestrzeń Kwantowa istnieje. Przestrzeń Kwantowa jest idealną strukturą złożoną z Punktów Energetycznych – struktura ma kształt idealnego sześcianu o nieskończonych wymiarach. Każdy Punkt Energetyczny struktury Przestrzeni Kwantowej ma własne zasoby Energii nieznanego typu. Ta nieznana Energia jest stanem energetycznym, który przechowuje informacje. Informacja ta jest interpretacją chwili czasu (kwantem czasu).

Każdy Punkt Energetyczny może mieć różny stan energetyczny. Cała struktura Przestrzeni Kwantowej jest bezstratna energetycznie i poza czasem w naszym rozumieniu. Oznacza to, że każdy Punkt Energetyczny ma swój „czas” i nie może utracić swojej energii – istnieje możliwość przekazania części energii z Punktu do Punktu.

Taka możliwość (przekazania energii) interpretowana jest, jako działania korekcyjne. Działania korekcyjne pozycjonują wszystkie Punktu Energetyczne w strukturze. Oznacza to, że w taki sposób struktura Przestrzeni Kwantowej dąży do idealnych proporcji energetycznych pomiędzy Punktami Energetycznymi. To jest koncepcja Przestrzeni Kwantowej. Każdy Punkt Energetyczny identyfikowany jest jako kwant Energii nieznanego typu – tak powstaje Przestrzeń Kwantowa. Kwant Energii nieznanego typu oznacza pojedynczą informację lub indywidualny zbiór informacji dla konkretnego Punktu – nie jest rozumiany jako najmniejsza porcja Energii.

Struktura Przestrzeni Kwantowej jako idealny sześcian
Rys 1. Struktura Przestrzeni Kwantowej przypomina idealny sześcian, który dąży do idealnych proporcji. Struktura Przestrzeni Kwantowej jest jak ogromna pamięć komputera, jest w stanie odwzorować w postaci stanów energetycznych każdy możliwy układ – układ rozumiany jest jako odwzorowanie obrazu materii dla dowolnej chwili z życia Wszechświata, czyli każdy moment z 13,7 miliarda lat oraz wszystkie kolejne chwile do śmierci Wszechświata.

Jeśli koncepcja Przestrzeni Kwantowej mogłaby odnieść się do Teorii Wielkiego Wybuchu, to wówczas przed Wielkim Wybuchem nie było niczego: nie było czasu, nie było miejsca, nie było przestrzeni (czasoprzestrzeni) – nie było ruchu. Żadne z praw fizyki, które znamy w Naszym Tu i w Naszym Teraz nie obowiązywało wówczas, nie było również matematyki ani żadnych pojęć filozoficznych (filozofii). koncepcja Przestrzeni Kwantowej musi zatem rozwiązać powstanie: czasu, miejsca, punktu w czasie i miejscu – czasoprzestrzeni.

ToE - krótki esej o czasie rozpoczęty, kontynuacja w następnym wpisie...

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Krótki esej o czasie cz.13

Krótki esej o czasie cz.13  to kolejna część większej całości (zobacz początek:  Krótki esej o czasie cz.1 ), który stara się podsumować in...