niedziela, 28 kwietnia 2024

Linia Czasu

Linia Czasu to element, który łączy wszystkie chwile, momenty w jeden spójny obraz. Linia czasu ma na celu "definiowanie" czasu. Linia czasu ustala pewną chronologię, sekwencję zdarzeń, która dokonuje się w odpowiedniej kolejności zgodnie ze strzałka czasu. Dla naszej Teorii Wszystkiego, czas odgrywa szczególną rolę. Bez czasu nie ma istnienia. Jednak struktura naszej Przestrzeni Kwantowej jest poza czasem, a zjawiska tam zachodzące nie mają sekwencji zdarzeń w naszym rozumieniu. W Przestrzeni Kwantowej jest bezczasowość. Wszystko wydaje się proste - według koncepcji Przestrzeni Kwantowej. Niestety, ale tak nie jest, wszystkie te zjawiska mogą wydarzyć się w jednej chwili, albo trwać nieprzerwanie w wieczności.

Czy więc jest Linia czasu w powstającej strukturze Przestrzeni Kwantowej? Czy istnieje Linia Czasu dla chwili, jednej chwili, która współtworzy Warstwę Czasową? Nasz Czas jest wartością kwantową. Składa się z małych porcji, które w strukturze Przestrzeni Kwantowej są traktowane wymiennie z Energią - z energią nieznanego typu. Czas i Energia współtworzą równowagę - wszystko za sprawą Prawa Zachowania Czasu i Energii. Oznacza to, że z punktu widzenia struktury Przestrzeni Kwantowej, czas jest tylko pewnym zbiorem chwil, a każda chwila to obraz materii naszego Wszechświata przypisany do konkretnego punktu w czasie i w przestrzenie. W ten sposób definiowana jest Czasoprzestrzeń chwili.

Nawlekanie chwil - nasza linia czasu, rozpoczęła się według teorii Wielkiego Wybuchu jakieś 13,799 ± 0,021 mld lat temu. Z punktu widzenia struktury Przestrzeni Kwantowej, wszystkie te chwile, mają swoją interpretację w postaci obrazu materii dla konkretnego punktu w czasoprzestrzeni. Z punktu widzenia naszego Wszechświata, istnieje tylko ta jedna chwila, z pośród wielu, które są odwzorowane w strukturze Przestrzeni Kwantowej. Sens naszej egzystencji wyznacza czas - zbiór chwil współtworzących naszą linię czasu.

Linia czasu kreuje Oś czasu, która zawiera dane historyczne. Dane te obejmują obrazy materii z poprzednich momentów, chwil, które się dokonały z punktu naszego TERAZ - naszej chwili bieżącej. Jeśli zatem czas zbudowany jest z Kwantów, małych chwil, które posiadają swoje odwzorowanie w strukturze Przestrzeni Kwantowej, to oś czasu będzie zbiorem chwil, które definiują naszą egzystencję. Bez czasu, nie ma istnienia. Zatem jeśli struktura Przestrzeni Kwantowej jest poza czasem to istnieje, czy nie istnieje? To bardo trudne pytanie w kontekście naszego postrzegania istnienia - egzystencji, które może funkcjonować tylko w czasie - istnieć można tylko w czasie. W naszym Wszechświecie, istnieć można tylko w danym miejscu.

Przestrzeń Kwantowa zawiera wszystkie możliwe chwile, jakie wystąpiły od momentu Wielkiego Wybuchu, do zakończenia naszego Wszechświata. Każda chwil, to obraz materii dla danego punktu Czasoprzestrzeni. Oznacza to, że Linia Czasu będzie "podążać" pomiędzy wszystkimi tymi chwilami z uwzględnieniem naszych wolnych wyborów. Wolne Wybory mają wpływ na zmiany jakie dokonają się w następnej, przyszłej chwili. Innymi słowy, Linia Czasu ustawi wszystkie te chwile w jedną sekwencję. Jeśli z jakiegoś powodu, nasz wybór zmiany w przyszłości obraz materii dla konkretnej czasoprzestrzeni, to zmiana ta zostanie uwzględniona w naszej bieżącej Warstwie Czasowej.

Jeśli Linia Czasu istnieje, a może być to prawdą tylko, kiedy istnieje struktura Przestrzeni Kwantowej, to można "zajrzeć" do naszej przyszłości. Przyszłości jest złożona, nie da się określić jednego scenariusza, jaki może się wydarzyć. Jak to należy rozumieć? Otóż, możemy dość łatwo przewidzieć wygranie sześciu cyfr w Lotto. Niestety trudniej nam będzie przewidzieć scenariusz, jak wyda się te pieniądze. Można odnaleźć w strukturze Przestrzeni Kwantowej wszystkie scenariusz, dotyczące wydania pieniędzy z wygranej. Nie będzie przecież tylko jednego scenariusz. Jeśli chodzi o "sześć cyfr" z Lotto, to jest tylko jedna możliwość. Jedna możliwość jest prosta do przewidzenia. Trudniej zajrzeć w wiele możliwych scenariuszy na raz - z punktu widzenia naszego TERAZ.

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Fale Wawera cz.48

Fale Wawera cz.48 - a wszystko to, co stanowi pewnego rodzaju " iluzję " wokół nas to tylko proces przekazywania energii . Otacz...