środa, 13 marca 2024

Fale Wawera cz.7

Fale Wawera cz.7 - ta część odnosi się przede wszystkim do Energii - do stanu energetycznego nieznanego typu. Nie jesteśmy do końca określić czym jest stan energetyczny, który odpowiada zarówno -Energia jak i uwolnionej cząstce +Energia. Wydaje się, że stan nieznanej energii jest gdzieś wokół nas, ale nie mamy żadnych referencji, aby wiedzieć czego "szukać", jak mogłoby to wpływać na nasz Świat.

-Energia jest zatem stanem energetycznym, o własnościach samo-świadomości. To rodzaj „świadomej energii, która jest, pomimo tego, że jest poza czasem. Jeśli tak w istocie jest oznacza to, że ponad czasowość zapewnia temu stanowi energetycznemu -Energia, niewyczerpalne zasoby takiej nieznanej energii. Wszystko dlatego, że -Energia znajduje się poza czasem – nie może się ani skończyć, nie może się wyczerpać. Ma tylko świadomość istnienia. Istnienie to cecha (atrybut) – „świadomości energetycznej", przekazywana jest uwalnianej cząstce +Energia. Dla zwiększenie precyzji opisu należy podać opis procesu uwalniania samej cząstki +Energia.

Cząstka +Energia to nic innego, jak stan energetyczny "-Energia", który został oddzielony od reszty "-Energia" za pomocą bariery energetycznej zwaną Niebytem. Widać, że własności cząstki +Energia powinny być podobne, jak nie takie same, jak dla stany energetycznego -Energia. I tak w istocie jest, poza pewnym szczegółem. Otóż, Akt Kreacji dokonuje realizacji planów, jakie zostały zaproponowane przez Wielkiego Kreatora. Oznacza to, że jak wszystko, została przewidziana w Akcie Kreacji jakaś „akcja”, która jest z pewnością okupiona jakimiś kosztami. Nie wiemy dokładnie czym zostało „okupione” działanie wpisane w Akt Kreacji. Wiemy tylko, że owo działanie wydzieliło małą porcję energii - zwaną +Energia.

W czasie dokonywania się kreacji cząstki +Energia, następuje oddzielenie od stanu energetycznego -Energia małej porcji energii. To rozdzielenie, małej porcji od stanu energetycznego dokonuje się poprzez separację izolatorem energetycznym, jaki jest Niebyt. Wówczas to dokonuje się kolejne rozdzielenie – dwóch takich samych części tej samej cząstki +Energia. W procesie uwalniania następuje pewna zmiana jakościowa – oto pojawia się byt – cząstka +Energia.

Każda zmiana dokonuje pewnej modyfikacji świata. Dzięki temu możemy dostrzec ową zmianę. Ale w Tu Świecie nie ma czasu, a to jest podstawowy element, który konieczny jest do istnienia. Aby splątana cząstka +Energia mogła przeprowadzić udany proces samo-obserwacji, musi zacząć rejestrować zmiany, a do tego konieczny jest czas. Czas nie obowiązuje z Tu Miejscu. Mamy w Tu Świecie raczej do czynienia z czymś na „kształt” czasu. Zaraz to wyjaśnimy.

Będzie kontynuacja ...

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Fale Wawera cz.48

Fale Wawera cz.48 - a wszystko to, co stanowi pewnego rodzaju " iluzję " wokół nas to tylko proces przekazywania energii . Otacz...