sobota, 14 października 2023

Start Czasu

Kiedy następuje start czasu? Kiedy zaczyna się nasze istnienie - oczywiście z punktu widzenia upływu czasu. Czas rozpoczyna swój "bieg", jest kierunkowy, ponieważ kierunkowość czasu zafunkcjonowała przed jego rozpoczęciem. Jaki sią to zaczęło? Start Czasu. Od tego się zaczął Wielki Wybuch?

Czas zaczyna się właściwie na granicy Tu/Tam światów, dlatego granica ta jest bardzo ważna i została wyodrębniona, abyś mógł zrozumieć pewne mechanizmy. Zauważ, że jeśli patrzysz na Tam świat bez kontekstu Tu miejsca i bez reguł i praw fizyki adekwatnej w Tu miejscu, nie będziesz potrafił zobaczyć w całości. Twój ogląd spraw, twoja obserwacja, będzie tylko pewnym wycinkiem, pewną teorią, która postawi jeszcze więcej pytań.

Ludzie nie mogą dojść do prawdy ponieważ obserwują i poznają po części. Dzieje się tak dlatego, że swoją obserwację rozpoczynają od swojego „upływu” czasu. Jeśli wszystko się zmienia na skutek tego, że każdy punkt dla przykładu ma wpływ „rzeczy” poprzez swoją obserwację, to jak zamierzasz cofnąć się w czasie, cofnąć się w twoim upływie czasu do Tu miejsca, gdzie wszystko się zaczęło? Czy to w ogóle jest możliwe?

Wiele rzeczy, zachodzących zjawisk jest wynikiem konsekwencji Aktu Kreacji. A na co liczysz i na czym chcesz się opierać w cofaniu się w czasie, w odwróceniu upływu czasu? Przeciwieństwem konsekwencji jest „nie konsekwencja”. Czas jest kierunkowy, bo kierunkowość była najpierw, a w konsekwencji - do kierunkowości dołączył czas. Nie miał nic do powiedzenia, żeby biec, upływać odwrotnie - w sensie do tyłu.

Czy zatem sądzisz, że nie konsekwencja może zaprowadzić cię do odpowiedzi na twoje pytanie? Na czy chcesz się opierać? Nie ma szans na sensowną odpowiedź. Jeśli chcesz znaleźć swoją odpowiedź na najważniejsze pytanie, musisz wyruszyć, zacząć poszukiwania od Tu miejsca, znaleźć swój PUNKT ZERO. Dalej to już tylko konsekwencja.

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Fale Wawera cz.35

Fale Wawera cz.35 dotyczy opisu " przekazywania energii " - energii nieznanego typu , który dokonuje się w strukturze powstałej ...