wtorek, 5 września 2023

Opis matematyczny

Nasz opis wykorzystuje raczej kontekst filozoficzny, bo tylko tak da się uświadomić niektóre rzeczy. W Tu świecie, nie występuje wiele pojęć, które mogłyby mieć zastosowanie praktyczne, a te które stosujemy do opisu, jakże są niedoskonałe i nierzadko wymagają przedefiniowania.

Nawet z punktu widzenie opisu filozoficznego, nasze obserwacje nie miałyby żadnego sensu, dlatego musimy skorzystać z takich definicji i interpretacji, które funkcjonowałby w tylko Tu miejscu – i to dość adekwatnie, byłyby użyteczne w Tu świecie. Po co używać czegoś, czego nie możesz wykorzystać?

To tak, jakbyś chciał na przykład, w basenie pod wodą otworzyć butelkę wody, aby się napić. To się jeszcze „na siłę” da zrobić, ale podamy ci inny przykład, to tak, jakbyś opowiadał o kolorach tęczy, albo o zorzy polarnej człowiekowi, który nigdy nie widział niczego w swoim życiu – niewidomemu, oczywiście możesz kolory zamienić na drgania i zaproponować pewną interpretację. I to w gruncie rzeczy teraz robimy. Ale czy o to chodzi w naszym poszukiwaniu odpowiedzi? Ale tradycyjny opis matematyczny?

Przyznasz, że zastosowanie aparatu matematyczno-fizycznego w Tu miejscu, jest pozbawione sensu. Taka interpretacja matematyczno-fizyczna musiałaby uwzględnić inne własności, z innych światów, często nie do pogodzenia, sprzeczne ze sobą. To samo dotyczy miejsca Tu/Tam. Co do miejsca Tam?

Można właśnie próbować coś „na siłę” zastosować, jakiś jednolity opis matematyczny, fizyczny. Ale po co? Dlatego konsekwentnie opisujemy i będziemy kontynuować to w ujęciu filozoficznym. To nasza interpretacja wszystkiego, to nasza droga dojścia do odpowiedzi.

Według konsekwencji, „zakładamy”, że człowiek, który jest pozbawiony zmysłów, definicji, matematyki i fizyki, oraz jakiegokolwiek doświadczenia, musi w Tu miejscu mieć nastawienie i otwartość na obserwację w wymiarze filozoficzno-integracyjnym. Nie mamy przecież pomysłu na własny Akt Kreacji, to domena Kreatora. Dalej, to już konsekwencja, aby wykazać spójność przekazu. Opis matematyczny mógłby temu nie podołać.

Przeskok na aparat matematyczny, albo na opis matematyczny bądź fizyczny, byłby szkodliwy dla sprawy, mógłby prowadzić do niespójności – większego chaosu. Może kiedyś, jak upłynie trochę czasu w twoim świecie, ludziom uda się połączy pewne sprzeczności odpowiednio dobranymi transformatami, które połączą Światy filozofii i matematyki. Może? Ale czy nie wystarczy ci, że wiesz? Wiesz bez dowodu, doświadczenia – tylko na wiarę. Witaj w twoim świecie.

Wydaje się, że opis matematyczny jest koniecznością, ale nie na tym etapie, nie w tym świecie, a właściwie nie w Tu, Tu/Tam ani nawet Tam świecie. W Tam Miejscu dopiero pojawiły się "nieśmiałe" wymiary, które będą zalążkiem współrzędnych. Opis matematyczny powinie wspomóc Symulacje komputerowe takiej Przestrzeni Kwantowej.

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Fale Wawera cz.48

Fale Wawera cz.48 - a wszystko to, co stanowi pewnego rodzaju " iluzję " wokół nas to tylko proces przekazywania energii . Otacz...