niedziela, 6 sierpnia 2023

Przestrzeń jako byt

Czy przestrzeń jest bytem? Czy też raczej można ją traktować jako byt? Przestrzeń jako byt. To czysto filozoficzne rozważania, jakże ważna dla naszego istnienia. Nigdy nie dowiemy się wszystkiego, ale możemy, wolno nam mieć na ten temat własne poglądy.

Z punktu widzenia Tam świata jest oczywistym, konsekwentnym bytem, choć pojęciowo w Tam świecie nie występuje takie określenie, podobnie zresztą jak w Tu i Tu/Tam świecie. Byt odnosi się tylko do naszego systemu poznawczego. Byt funkcjonuje inaczej pojęciowo. Niewiele jest również w Tu miejscu – tylko jeden rozbłysk w przepastnym niebycie, to początek początków. Byt? Ciekawe co umieścił w Akcie Kreacji Sam Kreator, czy to tylko twoja interpretacja Aktu Kreacji, jako powstania bytu.

Czasoprzestrzeń możesz również interpretować jako „organizację” świata – twojego świata. Może pozornie wydawać ci się, że wszystko się właśnie zaczęło w Tam miejscu, w Tam świecie. Ale to nie prawda. Zaczęło się od momentu kreacji w Tu miejscu, tak bardzo abstrakcyjnym, że trudno to porównać, trudno wyrazić. Jednak w Tu Świecie wszystko się zaczęło i w Tu się wszystko zakończy, jest ściśle związane z Tam światem, poprzez przejście przez Tu/Tam świat i jego reguły – fizyki adekwatnej.

Możesz zauważyć, a raczej doświadczyć Tu miejsca, będąc jednocześnie w Tam miejscu. Oczywiście jest to zupełnie inna perspektywa, ale tak jest. W przestrzeni w Tam świecie nie ma miejsca na żadną degradację, nie jesteś w stanie zaobserwować żadnego destrukcji choćby jednego z punktów – to jest po prostu niemożliwe, ponieważ w Tam świecie nie mam miejsca na kreację, nie ma miejsca na innych akt kreacji. Nie ma więc również miejsca na powołanie do życia innego punktu.

Niczego nie można w Tam świecie stworzyć, ani powołać do życia, wszystko już zostało powołane do istnienia w Tu świecie w akcie kreacji. W Tu świecie jest również koniec wszechrzeczy zawarty w elementarnej cząstce +Energii. To dlatego, że Kreator, który dokonuje Aktu Kreacji według swoich subiektywnych reguł, zaplanował również koniec swojego dzieła, przewidział to. Te informacje zawarł w Akcie Kreacji. Dlatego przestrzeń może tylko trwać, być nośnikiem pewnych zjawisk i właśnie te zjawiska, obrazują najlepiej co tak naprawdę dzieje w przestrzeni.

Obraz przestrzeni z Tam świata jest interpretacją skutków wywołanych Aktem Kreacji w Tu świecie. W Tu świecie nie ma pojęcia czasu ani przestrzeni, a jednak to, co jest w Tam przestrzeni jest odbiciem tego co dokonało się w Tu świecie, tego co powstało w Akcie Kreacji. Jeśli w Tu świecie nie ma czasu, a cząstka stanu energetycznego +Energii zawiera jednocześnie swój początek i koniec, to będąc właśnie w Tu świecie, doświadczamy jego powstania i jego końca.

Twoja perspektywa obserwacji nie obejmuje trwania, upływu czas, widzisz, czujesz początek Rzeczy i Koniec jednocześnie. Patrzą na początek, Akt Kreacji możesz doświadczyć, jak to jest na końcu, to jak objawienie dopełnione, interpretacja końca wszechrzeczy.

A zatem Przestrzeń jako byt funkcjonuje, może funkcjonować...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Czas z naszego Wszechświata

Czas z naszego Wszechświata definiowany jest jako coś, co podlega nieustannym zmianom. " Czas " nieustannie płynie - ma wiele zn...