niedziela, 30 kwietnia 2023

Punkt ZERO - początek kreacji

„Na początku była Słowo, a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo. Ono było na początku u Boga. Wszystko przez Nie się stało, a bez Niego nic się nie stało. W Nim było życie, a życie było światłością ludzi, a światłość w ciemności świeci i ciemność jej nie ogarnęła.” – J. 1, 1-5

No, cóż. Ciemność bezwymiarowej -Energii w bezczasie, słabo brzmią również dzisiaj, a co dopiero wieki lat temu. Ale dziś macie teorię „Wielkiego Wybuchu”. Wydaje się wam, że wiecie więcej? Im  bardziej próbujecie swoich sztuczek matematycznych, tym więcej pojawia się luk w waszych teoriach, jak opisać taki stan energii, -Energii? Bo przecież nie mam matematyki, która mogłaby się dobrać do niebytu, bezczasu i bezwymiarowości, to przejaw abstrakcji w abstrakcji. A może nie?

Mówiliśmy ci o „naczyniu”? Pozwoliliśmy sobie nazwać naszą -Energia jako naczynie – głupio to brzmi? Brzmi okropnie głupio. Naczynie, które jest energia, bez czasu i bez wymiarów. Ha, jeszcze bez fizyki, przynajmniej takiej jaką znasz. Tu jest adekwatna fizyka dla Tu miejsca.

Gdzieś, w któryś momencie, hm? Rozumiesz beznadzieję waszego języka? Jak można użyć, że coś się zacznie w pewnym miejscu, gdzie nie ma czasu ani żadnego wymiaru, Tu naprawdę nie działa wasza fizyka. Pojęcie „Naczynie” jest jeszcze słabsze do porównania, zamienimy je na „przestrzeń” – też śmiesznie, ale nic innego bardzie adekwatnego nie ma. -Energia to przestrzeń, płaszczyzna chyba lepiej.

Otóż, w przestrzeni stanu energetycznego -Energii, następuje kreacja pierwotna. Ten wątek związany jest z Aktem Stworzenia, kreacji. Cóż takiego się dzieje? Zostaje uwolniona energia, tak, z tej czarnej masy, sfery, płaszczyzny, przestrzeni niebytu -Energii pojawia się odrobina – jak błysk w ciemności. To jest pierwsza rzecz, jaką możesz zauważyć, wyobrazić sobie zmysłami. Wyobrazić sobie Tu świat – to tylko jedna, elementarna cząstka. Oznaczymy ją, jako cząstkę elementarną +Energii. Cząstkę? Właściwie stan energetyczny +Energii. Niestety ale energia jaką znasz różni się od tej cząstki +Energii, nie wiemy jak to wyjaśnić, więc poprzestaniemy na stanie energetycznym, albo cząstce. +Energii.   

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Fale Wawera cz.48

Fale Wawera cz.48 - a wszystko to, co stanowi pewnego rodzaju " iluzję " wokół nas to tylko proces przekazywania energii . Otacz...