sobota, 29 czerwca 2024

Oddziaływanie grawitacyjne

Prawdopodobnie, na "Oddziaływanie grawitacyjne" zostanie poświęconym kilka wpisów. Temat ten, nawiązuje do połączenia "czasu" i "grawitacji", jaki została zaproponowany w naszej Teorii Wszystkiego - Teorii Przestrzeni Kwantowej (ToE). Każdy rodzaj oddziaływania jest możliwy dopiero wówczas, jeśli jest "ustabilizowany". Wtedy to, można dopiero mówić o "czasie", o "grawitacji" - jeśli nie byłby to procesy ustabilizowane, to czas, byłby niepewny i stanowił by raczej chaos, a nie systematyczność i pewność upływu chwili. Podobnie byłoby z grawitacją. Jeśli nie byłoby to stabilne oddziaływanie, to w niektórych momentach grawitacja by działała, a w niektórych moglibyśmy unosić się w powietrzu.

Oddziaływanie grawitacyjne, podobnie jak oddziaływanie czasowe musi być również ustabilizowane. Bez stabilizacji nie można mówić o determinacji oddziaływania. To stabilizacja - proces stabilizacji powoduje, że następuje pewien rodzaj oddziaływania - następuje determinacja oddziaływania. Podobnie jest z oddziaływaniem grawitacyjnym. Jeśli nie ma stabilizacji, to nie jesteśmy w stanie takiego wpływu doświadczyć. Jeśli na w naszym Wymiarze Czasu doświadczamy grawitacji, to tylko dlatego, że doświadczamy stabilizacji masy. Masa jest ustabilizowane w czasie - to interpretacja masy, dlatego skutkiem tego, doświadczamy oddziaływania grawitacyjnego.

Inna sytuacja jest w mikro-świecie. Tam nie występuje pełna stabilizacja w czasie. Nie ma determinacji oddziaływania. Cząstki elementarne są częściowo ustabilizowane w czasie, a częściowo mogą być na granicy stabilizacji w czasie. Niektóre cząstki mogą nie mieć żadnej stabilizacji w czasie (zobacz Tachiony). Oznacza to, że w mikro-świecie może być słabe oddziaływanie grawitacyjne - oddziaływanie, które nie ma determinacji. Dzieje się tak dlatego, że cząstki elementarne mogą być na granicy granicznej szybkości "C" - graniczna szybkość "C" odpowiada naszej stałej - prędkości światła.

W mikro-świecie oddziaływanie grawitacyjne może być dość skąpe - "pomijalne" z punktu widzenia konkretnego punktu w Czasoprzestrzeni. Dzieje się tak dlatego, że Skupiska Punktów, które współtworzą cząstki elementarne dopiero się stabilizują w czasie. Oznacza to, że w mikro-świecie wszystko albo zaczyna się stabilizować w czasie, albo jest w trakcie stabilizacji w czasie. Dlatego oddziaływanie grawitacyjne jest jeszcze nie w pełni ukształtowane - nie ma pełnej determinacji.

W mikro-świecie występują równoważnie słabe oddziaływania grawitacyjne oraz słabe oddziaływanie czasowe. Oznacza to, że na przykład dla Modelu Atomu Bohra, cząstka elementarna, jaką jest elektron, może zmienić swój czas - może zmienić wymiar czasu. Musi zatem mieć słabe oddziaływanie grawitacyjne, ponieważ duże oddziaływanie grawitacyjne jest powiązane z masą - stabilną masą w czasie. Jeśli masa ulega destabilizacji, wówczas zwiększa się oddziaływanie czasowe, a oddziaływanie grawitacyjne zanika. Dlatego w mikro-świecie można mówić o znikomym oddziaływaniu grawitacyjnym.

Co się dzieje z punktu widzenia makro-świata? Tu mamy do czynienia z silnym oddziaływanie grawitacyjnym, ponieważ w makro-świecie grawitacja jest powiązana z masą. Makro-świat to przede wszystkim ustabilizowane fragmenty materii, które współtworzą Wszechświat. Stabilne fragmenty materii w czasie mają swój odpowiednik - to obraz, który odwzorowuje fragment Wszechświata ulokowany w konkretnym miejscu i konkretnym czasie - współtworzy razem materię w punkcie Czasoprzestrzeni.

W makro-świecie kompletnie zanika oddziaływanie czasowe na rzecz oddziaływania grawitacyjnego. W makro-świecie mam do czynienia z ogromnymi masami: planety, gwiazdy czy czarne dziury. W okolicy Czarnych Dziur, oddziaływanie grawitacyjne jest największe. Oddziaływanie czasowe natomiast powraca w okolicy Horyzontu Zdarzeń. Horyzont Zdarzeń tworzy granicę, poza którą wydaje się, że oba te oddziaływania mają największy wpływ - mają największą determinację, zarówno oddziaływanie grawitacyjne, jak i oddziaływanie czasowe.

Według naszej Teorii Przestrzeni Kwantowej (ToE), Horyzont Zdarzeń również absorbuje "czas". W tym miejscu możemy zaobserwować wpływ jednego oddziaływania - grawitacyjnego, na drugi rodzaj oddziaływania - na oddziaływanie czasowe. W punktu widzenia struktury Przestrzeni Kwantowej, jest odwrotnie. To oddziaływanie czasowe jest silniejsze od oddziaływania grawitacyjnego i to oddziaływanie czasowe determinuje oddziaływanie grawitacyjne. Nasz Wszechświat wyznacza punkty stabilizacji dla tych dwóch rodzajów oddziaływań - dla czasu i dla grawitacji.

Oznacza to, że w naszym Wszechświecie oba te oddziaływania są stabilne - możemy je doświadczyć i opisać niezmiennymi regułami. Oddziaływanie grawitacyjne jak i oddziaływanie czasowe, choć są innymi atrybutami do opisu naszej Rzeczywistości, są w pełni ustabilizowane. "Czas" ma swoją stabilną definicję. Grawitacja zależna jest w sposób stabilny od masy - od jej wielkości.

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Nowe prawo fizyki

Nowe prawo fizyki - to niebywałe do jakich wniosków ostatnio dochodzą naukowcy, poszukiwacze wiedzy . Może odkrywanie nowych praw fizyki ni...