sobota, 25 listopada 2023

Filozofia Aktu Kreacji

Teraz opowiemy ci o prawie zgodności z punktu widzenia filozoficznego. Jaka jest Filozofia Aktu Kreacji. Wiesz już, że prawo zgodności zostało nam podarowane przez Kreatora. Jest dziedziczone i spełnia pewną funkcję. Dziś, Prawo to, nie do końca odwołuje się do korzeni (pierwotnego zamysłu Kreatora) i nie sposób powiedzieć jak bardzo zostało zniekształcone.

Ale po kolei. Najpierw wracamy do Aktu Kreacji - właściwie interesuje nas Filozofia Aktu Kreacji, w którym prawo zgodności ma swój pierwotny kształt. Dlatego właśnie Filozofia Aktu Kreacji ma swoje odpowiednie brzmienie w samym Akcie Kreacji, w końcu u samego Początku pozostaje sama Filozofia.

Kreator wiedział, wie i będzie wiedział – jest przecież poza czasem, że człowiek będzie korzystał z wolnej woli „par excellence”. Może się zdarzyć nawet skrajnie taka sytuacja, że człowiek „zachłyśnie” się swoją wolną wolą. Przykładów jest mnóstwo – począwszy od Adama i Ewy, który dokonali wyboru i skosztowali „owoc poznania”. To ich wolna wola – mieli do tego "prawo". Takiego dokonali wyboru.

W takim przypadku Wielki Kreator, nie byłby Wielki i poniósł by porażkę, już na samym początku. Co w takim razie zostało zawarte w Akcie Kreacji? Czy z punktu filozofii można spodziewać się, że Kreator wszystko przewidział i zawarł również „dobro” i „zło” w swoim Akcie Kreacji? No nie. Słabo to, brzmi.

Wyobraź sobie, że ty coś chcesz stworzyć. Cokolwiek. Czy ty, jako twórca, dopuściłbyś myśl – z całą naszą ludzką ułomnością, że twój akt kreacji będzie zawierał – choćby odrobinę „zła”? Choćby maleńki defekt, który zakłada wszystkie możliwości? Wydaje się, że NIE!

Każdy kreator nie jest zainteresowany wadami swoich produktów. Może inaczej – każdy kreator chce, aby jego produkt, jego rozwiązanie było pozbawione wad – było perfekcyjne. Szuka najlepszych rozwiązań dla swojego aktu kreacji.

Skąd takie przekonanie? Proste, Kreator stworzyła swój Akt Kreacji na swój „obraz”. My, ludzie dziedziczymy to, i również stwarzamy na swój obraz – a więc na swoje podobieństwa. Najlepiej jak umiemy. Najlepiej jak wiemy. Najlepiej jak nam się wydaje.

Nasza wola, w naszym akcie kreacji podporządkowuje wszystkie nasze umiejętności, całą wiedzę i doświadczenie. Niejednokrotnie, dla kreacji poświęcamy wszystko – wkładamy tam nawet nasze serca - tak mówią niektórzy. A zło? Czy zło zostało wymyślone, przewidziane przez Kreatora?

To właśnie Filozofia Aktu Kreacji, właściwie jej namiastka, rozważania, które mają doprowadzić nas do naszej, subiektywnej interpretacji. Również interpretacji "zła" i "dobra" - bo przecież dzięki temu, dokonuje się Akt Kreacji w czasie.

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

ToE-Quantum Space-5

ToE-Quantum Space-5. What happens if scientists find the Theory of Everything? Is the combination of the General relativity  and the  Stand...